SKU: SC8M1224X21
ContiTech SC8M1224X21 Synchrochain Timing Belt 21mm Width 1224mm Length 153 Teeth
Technical
| Number of Teeth | = | 153 |
| Belt Length | = | 1224mm |
| Belt Width | = | 21mm |
| Tooth Pitch t | = | 8mm |
| Belt Depth B1 | = | 5.6mm |
| Belt Depth B2 | = | 3.4mm |