SKU: SC14M3304X68
ContiTech SC14M3304X68 Synchrochain Timing Belt 68mm Width 3304mm Length 236 Teeth
Technical
| Number of Teeth | = | 236 |
| Belt Length | = | 3304mm |
| Belt Width | = | 68mm |
| Tooth Pitch t | = | 14mm |
| Belt Depth B1 | = | 10mm |
| Belt Depth B2 | = | 6.1mm |