SKU: 75K1.5/501
75K1.5/501 ContiTech Synchroflex Toothed Belt 75mm Wide 1.5mm Pitch 334 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 334 |
| Width | = | 75mm |
| Tooth Pitch t | = | 1.5mm |
| Belt Length | = | 501mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 1.2mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 0.6mm | |