SKU: 50T5/1315
50T5/1315 ContiTech Synchroflex Toothed Belt 50mm Wide 5mm Pitch 263 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 263 |
| Width | = | 50mm |
| Tooth Pitch t | = | 5mm |
| Belt Length | = | 1315mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 2.2mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 1.2mm | |