SKU: 50AT10/1280/G3
50AT10/1280/G3 ContiTech Gen III Synchroflex Timing Belt 50mm Width 10mm Pitch 128 Teeth
Technical
| No of Teeth | = | 128 |
| Belt Width | = | 50mm |
| Belt Pitch | = | 10mm (AT10) |
| Belt Length | = | 1280mm |
| Belt Thickness (hs) | = | 2.5mm |
| Tooth Height (ht) | = | 2.5mm |
| Tooth Pitch (t) | = | 10mm |