SKU: 32AT5/780/G3
32AT5/780/G3 ContiTech Gen III Synchroflex Timing Belt 32mm Width 5mm Pitch 156 Teeth
Technical
| No of Teeth | = | 156 |
| Belt Width | = | 32mm |
| Belt Pitch | = | 5mm (AT5) |
| Belt Length | = | 780mm |
| Belt Thickness (hs) | = | 1.5mm |
| Tooth Height (ht) | = | 1.2mm |
| Tooth Pitch (t) | = | 5mm |