SKU: 25T10/680
25T10/680 ContiTech Synchroflex Toothed Belt 25mm Wide 10mm Pitch 68 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 68 |
| Width | = | 25mm |
| Tooth Pitch t | = | 10mm |
| Belt Length | = | 680mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 4.5mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 2.5mm | |