SKU: 16T10/840DL
16T10/840DL ContiTech Synchroflex Toothed Belt Double-Sided 16mm Wide 10mm Pitch 84 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 84 |
| Width | = | 16mm |
| Tooth Pitch t | = | 10mm |
| Belt Length | = | 840mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 7mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 2.5mm | |