SKU: 16K1.5/1242
16K1.5/1242 ContiTech Synchroflex Toothed Belt 16mm Wide 1.5mm Pitch 828 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 828 |
| Width | = | 16mm |
| Tooth Pitch t | = | 1.5mm |
| Belt Length | = | 1242.5mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 1.2mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 0.6mm | |