SKU: 10T5/590DL
10T5/590DL ContiTech Synchroflex Toothed Belt Double-Sided 10mm Wide 5mm Pitch 118 Teeth
Technical
| No Teeth | = | 118 |
| Width | = | 10mm |
| Tooth Pitch t | = | 5mm |
| Belt Length | = | 590mm |
| Belt Thickness h< | = | sub> |
| s< | = | /sub> |
| = | 3.4mm | |
| Tooth Height h< | = | sub> |
| t< | = | /sub> |
| = | 1.2mm | |